Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Bogue - Maai; 2014 yılında çıktığında 2015 gibi luckyscentten gelip denediğim ile alakası olmayan bir Antonio Gardoni çalışması. O dönem sınırlı sayıda çıkan aeom001 ve sonrasında çıkan trex ile benzer olan ve hepsinin atası sayılan Maai şu an ne hale gelmiş. İbretlik olmuş. Üzücü reformülasyon kurbanı bir başka iş daha.
 

asaid

Meşe Yosunu
Tauer | Les Annees 25 Bis

pastelsi y.ylang, iris, gül başta olmak üzere köşesiz bir bergamot ve nektarin de stabil. pudralı vanilik huzur verici bir koku. tema değerlendirmesi için 1920'lerden pek tecrübem yok. denediğim vintage'ler içinden; biraz daha amber ve meyve ile renk katılmış L'Heure Bleu veya pastel, benzoin ve baharatı indirgenip pudrası güçlendirilmiş L'Origan'a daha yakın. birkaç sene önce de çok beğenmiştim zaman içinde favorilerimden oldu. üretimi duran Les Annees 25 biraz daha kompleks ve zencefil nüanslı daha asidik ve buruk karanfilli. tercihim daha basit ve konforlu olan Bis.
 
Penhaligon’s Alizarin:Naçizane kanaatimce markanın diğer çok sayıda sıradan işlerinden ayrılan,şişeli alınabilecek 4-5 parfümünden biri.(Diğerleri de agarbathi,lothair,sartorial,halfeti leather) Baştan sona deri hakimiyetinde giden ve arkadan çiçeksi notalar ve citrusla desteklenen ne yazık ki üretimi sonlanmış bir iş.
 
Ajmal Qafiya 2

Doğal hissiyatlı ve keyifli olmasına rağmen uzun süreli kullanımı tercih etmiyorum. Oryantal yapısı göze batan cinsten değil, işyerinde kullanmaktan çekinmedim.
 

asaid

Meşe Yosunu
Ephemera by Unsound | Bass

çakmak taşı, motor yağı, biber, kişniş ve melek otlu deri. peau de bete, type writer, moon dust, royal leather izleri. ilk ikisine göre basit. son ikisinden komplike. m.dust'ta göre minerali az. r.leather'ın pudralı ibq sunun yarısına sahip. ikisinden de daha pişkin sıcak otsu/baharatlı ve endüstriyel kirli.
 

asaid

Meşe Yosunu
La Curie | Geist

hissiyat olarak kuru toprak, tatlı isli balzam göknarı, ince tozlu papirüs, kaşmeran, bir parça da mürekkep. bu sefer önceki kullanımlarım kadar nem almadım. Lions in The Library kadar olmasa da kaşmir dokusu belirgin fakat yakışmış. ormana ek zihnimde ayrıca yosun ve küf tutmuş antik kütüphane fantezi teması içine yerleştirdim.
 
Son düzenleme:
MM | Ray-Flection

yüzeysel bakıldığında güneş kremli, ince tozlu sinamik ve dolgun vanilyalı. bu kısım tarçın/kakule şurubu azaltılmış bir Lune Feline/Bewitching Yasmine. dikkatli koklamada köhne kır çiçekli, solgun, nergis/mimosa'lı çiğ nemli otsu bir yapı koku bulutunda uçuşmakta. tende özellikle başları biraz karamsar, yünlü kumaşta daha bir sevimli.