Yaptığınız Karaokeleriniz, Coverlarınız, Müzikleriniz, Müzik Uygulamaları

baykalbul

Tanınan Üye
#1
Artık karaoke oldukça yaygınlaşıyor. Android ve Apple Store da iki bildiğim uygulama var. Biri Smule , oldukça ucuz. Diğeri Starmaker, bu pahalı ama ses kalitesi daha yüksekdi ama Smule de bu açığı kapatıyor gibi. Altta biraz bahsedeyim. Kendi yayınladığınız karaokeleri dinlemek isteriz :) .

Smule netten web üzerinden çok daha ucuza yıllık abone olabiliyorsunuz. En son 20 tl civarı idi. Ses kaltiesi düştü ama son yüklemeler yenileniyor ve ses kalitesi kimi şarkıda iyi ama Starmekar oldukça farkı vardı bir ara.

Starmaker ise çok fake hesap var ve devamlı mesaj geliyor. Bir ara arapça yazılı çok öneri vardı ve Arapça bilmediğimden sıkıcı olmuştu. Bir de devamlı mesaj geliyor. MEsaja tıklıyorsun daha doğrusu yprum mu ne olduğu belli değil direkt müziğe götürüyor. Bu açıdan sıkıntılı bir APP yani uygulama. Yıllık ücret 200 tl ye yakındı ama ses kalitesi oldukça yüksekti kullandığım kadarı ile. Smule de işinizi görebilir aslında, karar sizin.

İki uygulamada da ücretsiz şarkılar var deneyip bakarsınız. ham müziği indirmek için söylemez sonra vokali en düşüğe getirip, netten indirebilirsiniz ham besteyi yani sadece beste müziğini. Kendi vokalinizi de başka yerde profosyonel olarak kayıt alıp birleştirme işlemi yapabilrsiniz ve video dahil. Ama uğraşmanız gerekecek. veya direkt kendi video ve tüm sesi birleşik halde hazır bu uygulamalardan yapabilirsiniz. küçük boyutta oluyor video.

Linki netten indirme sitelerine yüklerseniz size şarkılı videonuzu indirecektir ve youtube gibi yerlere yükleyebilirsiniz. MEsam gibi kuruluşlar izin veriyor genelde çoğu aşrkıya, sadece geliri buraya aktarılıyor bu kadar. emailinize bu konuda mesaj geliyor. Her şey yasal, bir sıkıntı yok arkadaşlar, herkes bunu yapıyor. Zaten sahibi izin vermemişse yayınlanmıyor şarkı youtube gibi yerlerde.

Ben altta kendi müziğimi yayınlamayı düşünüyorum. Belki tek aktif paylaşan şu an ben olacağım ama hadi bakalım arkadaşlardan da bekliyoruz :D .
 

baykalbul

Tanınan Üye
#2
Baykal - Seni sevene bak, bakmayana bakma belli belli (Bas Vokal)

Sesim davudi arkadaşlar. Vintage Yves Saint Laurents (YSL) Kouros gbi, kimi çok seviyot, kimi sevmiyor :D . Bass (Bas) vokal sevmeyenler dinlemeyebilir :D . En altta Youtube videosu da ekledim. Diğer platformlarda şarkı isimini yazarsanız çıkabilir arkadaşlar. Video da olumlu marjinal hareketlerim olabilir, e bir anlamları var veya kendimi tatmin belki tamamen :D . Severse niz yorum alabilirim ve beğeni lütfen :) . İngilizcesini de yaptım, onu sonra yayınlayacağım arkadaşlar. Ama yayınlandı spotify gibi yerler de :) . Hayırlısı olur inşallah :) , iyi müzikler, iyi, hayırlı dinlemeler :) . Bu arada şarkı sonu birde nbire bitiyor, bu kısımı atlamışım. Remiks yapmayı düşünüyorum :) .


<iframe src="https://open.spotify.com/embed/track/4UsGOJLdXb1OYt96y1n6yO" width="300" height="380" frameborder="0" allowtransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

[URL unfurl="true"]https://music.apple.com/us/album/se...-belli-single/1512558727?uo=4&app=apple+music[/URL]

Baykal - Seni sevene bak, bakmayana bakma belli belli (Bas Vokal)

 

baykalbul

Tanınan Üye
#3
Arkadaşlar yeni bir konu mu açssak şiir ile ilgili :)

Şu şiirimi Elhamdulillah, sizle paylaşıyorum arkadaşlar. Şarkının isimi tam daha koymadım ve bunla ve şiir de şu yanlış, şöyle olsa daha güzel olurdu diye eleştiri, yorum alabilirim lütfen. Bu arada farklı dillere de çeviri yapıyorum 16-17 dil düşünüyorum şu an. Dil çevirisi iin de özelden de yazabilirsiniz lütfen :) . Evet Allah isimini çok kullanıyorum Elhamdulillah ama Yunus Emre gibi, MEvlena gibi dini gerçek Kuran ışığında anlamaya çalışıyorum, Hz.Muhammed Hadis-i şerifleri de Kuran ışığında süzüyorum. Yaşar Nuri Öztürk, Bayraktar Bayraklı gibi hocaları da okurum.. Neyse dallandırmayı çok seviyorum uzatmayayım :D . İnsan insanın aynasıdır demişler, buyurun lütfen şiirim :)Kısmetse kaçıncı en kısa zaman diliminde buluruz bir ilişki, iyi bilirsin
Yalnızlık zor ama değmeyen aşkla uğraşamayız, gereksiz aşkı sen de silersin

Boş yere kimsenin peşinden üzmem
Güzellikleri, hakktan uzağa düzmem

Biten biter, yoksa buna özenmem
Hiç, sonsuz olamayanla yani sonluyla bezenmem

Ah, ey sevgili terk eyleme sevdiysen
Hatıralar yeter, bile bana sövdüysen

Sevgi hedefsiz aşkla da işim olmaz, öyle, ey sevgili
Allah sonsuz sevgiyi versin, gerisi hakksızsa sövgülü

Öylesine bir hatırasın belki sadece, eğer öyleyse eski sevgili yolun açık olsun
Sonsuz sevgimsen, sonsuz aşkımsan unutmam zaten, gerekirse varsın bedenim solsun

Allah, lütfen derdime de dilerim çareler bulsun
Sabır isterim. Derim kendime, sen Allah kulusun

Hz.Muhammed dedi: ''Kişi sevdiği ile beraberdir''
Şu an kalbimdeki, kalbimde gizli bir yerdedir
Allah'a şükür ile secde bu bedendir, serdedir
En güzel anlardan biri başın secdede seccadedesidir

Ser dedim, zira aslında ben onun başı, o benim başım
Bana ne yaptıysa da, şöyle ona bakınca, iner kaşım yani yumuşarım
Ama, Allah'tan korksun, ben yumuşasam bile. Hayırlar dilerim aşklarım
 
Son düzenleme:

baykalbul

Tanınan Üye
#6
Bazı dillerde mohammed ve daha farklı çeviriliyor.. Türkçe'de d t ile okunur bu lehçe, ağız ile ilgili bir şey. Ama normalde ben genelde ikisini beraber kullanıyorum. Araştıracağım gene. Teşekkürler yorumun için hocam, üstad :)
Hocam t diyeni tam bilemem Allah bilir de ben Muhammed yazmaya karar verdim şu an.

"D" (Dal) ve "T" arapça da olan harfler ve D seçilmiş Allah Resulü Muhammed'in kelimesinin sonunda. Okurken d ile t arasında söylüyoruz Türkçe olarak ona lafım yok ama yazarken Hz.Muhammed yazmak doğrusu şu anki görüşüm. T ise azlında hala karışık bir konu. Hatice aslında kiminin iddiasına göre Hadice yazılmalı mesela. Mehmet Mehmed, Ahmet Ahmed falan uzun bir konu. Allah hatalarımızı affetsin inşallah dosdoğru yolda tutup cennetlik etsin sonsuza kadar lütfen :) ile sözlerimi bitireyim :)