Yurtdışı Spliti - Kapandı

#81
Benim de kargom geldi, ilk olarak ambilux sürdüm, tam olarak hayvan gibi kokuyormuş, kinaye içermez -), diğerlerini de denedikçe güncellerim :)

Güncelleme 1:
Belami: Güzel bir parfümmüş sonbahar günlerinde giyilebilir böyle aromatik iç ısıtan bir kokusu var beğendim gerçekten.
Sangre Dulce: Bu da güzel çok tatlı kokan bir parfümmüş, belki biraz feminen olabilir. İkea'ya gittiyseniz kokulu mumluklar var orda birsürü, onların bir tür karışımını andırıyor koku
 
Son düzenleme:
#85
Ben de teslim aldım kargoyu Sezgin hocam tekrardan elinize sağlık :D

Ambiluxu denedim ve bana musc koublai khanı anımsattı ama tabi mkkda hayvansı kısım ile çiçeksilik birbirinden biraz ayrık gibiydi, ambıluxta ise çiçeksilik az hayvansallık çoğu notayı kaplamış ve iyice sarmış, daha rafine ve daha karanlık bir parfüm ortaya çıkmış kıyasla. Bu sıcaklarda tabiki kullanmak imkansız, dolaba kaldırıp en kötü sonbaharın soğuk günlerini beklemekte fayda var :D
 

Vintage

Administrator
Yönetici
#86
Bu splitte farklı kompozisyonların başarılı örneklerinin splitini yaptığımızı düşünüyorum. Her bir koku tarzını sevenleri gayet mutlu edecek parfümler. Ben kendi beğenime göre fum’u bir adım önde gördüm. Yeşil çam ağacının yanarken ortaya çıkardığı dolgun dumansı, kremsi ve aromatik bir ambiyans parfümü. Ambilux ‘hayvansal koku nasıl olur’un en iyi örneklerinden biri. Günlük kullanıma uygun olmasa da referans alınacak bir parfüm. Haxan yeşil yönleri biraz daha ağır basan aromatik, biraz tozlu biraz taze kokan bir parfüm. Sangre dulce’deki kırmızı meyveli hafif alkollu kokteyl kokusunu çok beğendim. Baldan gelen tatlılık güzel bir dokunuş yapmış. Tüm parfümleri dekantlama esnasında denediğim için detaylı yorum yapamam ama hepsi de kaliteli iş. Birinden birini eksik alan üzülür. ( Benim gibi) Daha detaylı yorumları sizlerden bekliyorum.
 
#87
Ben de az önce fum ve haxan'ı sıktım. "Çam ağacı aroması"'na benzer kesinlikle. Bana da eskiden Rize'de köyde full tahtadan eski bir evimiz vardı oranın için böyle nemli tahtamsı kokardı, sobanın yanında duran kesilmiş odunların eve saldığı koku ve evin kendi kokusunun birleşimi bi değişik güzel kokardı onu anımsattı. Gerçekten bayağı güzelmiş.
Haxan da çok güzel hafif bi dumansılıkla beraber epeği bi orman cümbüşünün karışımı gibi bir şey, bir de sanki nefes açan bazı esanslar var içinde, derin çekince sanki boğazda serinlik yapıyor hafif, bu da çok değişik ve güzelmiş
 

asaid

Tanınan Üye
#88
emekleriniz için teşekkürler, ben de henüz tam deneyemedim ama kapaktan fum oldukça çarptı bir anda beni. nice bunun gibi çok özel splitlere.
 
#89
Kargomu bugün teslim aldım. Yazacaklarım kurumasını beklemeden ilk izlenimlerim. Belamiyi denedim öncelikle. Belami vetiver kullandığım bir parfümdü. Belami daha sıcak geldi. Vetiverdeki burukluğu hissetmedim. Ambilux yorumları görünce korkmuştum :) şişeli almam nedeniyle, ancak hayvansal parfüm deneyimimde üzerimde taşınabilir bir koku olduğu izlenimi aldım. Daha sert, buruk ve afedersiniz biyolojik atığımız :) gibi olanların yanında kış dönemi özelinde kullanıma uygun bir parfüm havası mevcut. Son olarak Fum denedim. Çok sevdiğim tarzda yoğun bir yeşil aroma hissettim. Şişeli kenarda olmasını ve arada bileğime sıkarak deneyimlemeyi isterdim. Dekantından devam edelim bir süre. Emekleriniz için tekrar teşekkür ederim Sezgin Hocam. Yurtdışı özelinde öncelik olmak üzere, erişiminde sorun yaşadığımız parfümler için ve daha bol alternatifli yeni splitlerinizi bekliyoruz.
 

Ustad

Dr Hobbit, omurga önemlidir Kardeşim.
Yönetici
#90
Splitler konusunda sizde bize yardımcı olun. Biz seçerken hem bizim hoşumuza gidenleri seçmeye çalışıyoruz hem de bütçeye uygun bir şeyler seçmeye çalışıyoruz. Sizler istedikleriniz belirtirseniz daha geniş bir yelpazede split yapabiliriz
 

asaid

Tanınan Üye
#91
Fum'da Ardıç katranı en baskın şekilde algıladığım nüans oldu. huş katranı da benzer yanık nüanslara sahip olsa da daha zor ve koyu geliyor bana. yanık yapı ile birleşik koyu yeşillik Hendley Fume ile benzer yapıda biraz tozlu baharatlı ama yoğunluğu daha az. aslında çamgillerden olan sedir'e değil servigillerden olan ardıç cinsine ait olan Virginia Sedirine yakın kalem tıraş çöpüne benzer güzel bir odunsuluk da hissediliyor. benzer konsept ve yapıdaki Cotswold, Norne ve Fume'dan Norne ve Cotswold daki kadar bir yosunsu yeşillik yok, Fume ile daha yakın katran ve Pekji'nin Odoon'undaki gibi baharatlı bir odunsuluk daha önde. yosunsu bir yeşillikten ziyade kahverengiye çalan bir turuncu daha baskın. kısaca yanmakta olan bir ardıç ağacı diyebiliriz sanırım :)
 
Son düzenleme:

azzura

Meşe Yosunu
#92
Parfümleri hala denemedim. Haxan ve Fum'a öyle üstün körü kokladım. Haxan müthiş bence deneyimleyince hepsini yazacağım ama beni oldukça etkiledi. Oldukça güzel ferah, yeşil ve beğeni toplayan bir aurası var.

Fum bildiğiniz bir tütsü. Bana çok etkileyici gelmedi ilk izlenim. Açılışındaki narenciyeli yapı çok hoş ancak durdukça tütsülenmiş bir füme eti kokluyorum hissi oluştu.

Detaylı deneyince kesinlikle yazacağım ama şimdilik üstün körü koklamalarım böyle.