İlk Defa Deneme Fırsatı Bulduğunuz Parfümler

baykalbul

Tanınan Üye
Calvin Klein Obsession women Vintage, parfüm geldi. Çok güzel başladı ama en başı otsu odunsu gibi (seven sever) hemen vanilya kısmen başladı ve pudralı bir parfüm. Sentetik misk i amber bilir misiniz? Bolca bu sentetik misk-i amber kullanılmış. Sentetik kalitelisi bile pahalı bu sentetiğin. Aktarlarda satılıyor kalitelisini bulabilirseniz. Yani bol bol kullanılmış. Şu an bir saat sonra da hala sentetik miski amber kokuyor :) ve onun gibi pudralı, aynı aynı çok benziyor :) . Civet var mı bakarım deneyip iyice inşallah :)
 
Frederic Malle Dawn

Köşesiz güzel bir ud temelinde oldukça yağlı bir deri akoru ile açılıyor. Bu deri akoru aslında deriden çok, biraz daha et gibi. Hani yol üzeri et mangal dükkanları olur ya, işte o mekanların girişindeki, etin yağlı ve soğuk kokusu. Deri akorunun üzerini kaplayan kekik, biber gibi hafif tozlu, ılık ve tatlı baharatlarla Dawn biraz derinleşiyor, ama çok değil. Bir nevi tatlı baharatlarla marine ediliyor. Kısa bir süre sonra; is, reçine ve dumanla birlikte ilginç bir noktaya varıyor. Burada hallice bir kehribar akoru da hissediliyor, ki baş etmen fazlaca is veren labdanum reçinesi. Tatlı, çeşit çeşit baharatlarla marine edilmiş bu lezzetli deri akoru reçinelerle birlikte yanmaya başlıyor ve bildiğiniz mangal kömürü üzerinde kızarmakta, hatta yanmakta olan bir pirzola kokusu açığa çıkıyor. Etlerin ateşe bakan yüzeyi artık kömürle bütünleşmiş, mangal demirinin izini derinlemesine almış da olabilir. Yüzeyi fazla mühürlenmiş et. Kurumada da The Night benzeri güzel bir kehribar akoru, ambergrise oldukça yakın, biraz daha baritonu. Bu kadar.

İşin mutfağına henüz girmediğim için bu konuları irdelemeyi doğru bulmuyorum, fakat Dawn’ da; sanki bu finansman hangi parfümöre sağlansa yine Dawn, hatta belki de daha iyisi çıkarmış gibi bir çiğlik seziyorum. Evet, kesinlikle iddia edilen kaliteli laos udunu, belki en iyisinden bir günlük yağını içeriyor olabilir; ama Dawn’ da maalesef aklımı başımdan alacak bir kompozisyon, derinlik bulamıyorum. Carlos Benaim’ in muhtemelen yapmayı hedeflemediği bir konsept üzerinden Dawn beni fazlaca yakalamış, hatta serideki en beğendiğim üye olmuş olsa da; Beymen’ de falan denk gelinmediği sürece Dawn’ ı denemeyi kimseye önermiyorum. Özellikle de bu dolar kurunda.

Frederic Malle The Night

Yine yağlı muazzam bir ud, çeşitli tatlı baharatlarlar. Baharatlar arasından sızan tatlıca, hafif vanilik, sıcak muazzam bir gül. Ud kaynaklı deri izleri Dawn’ da olduğu gibi burada da mevcut, fakat The Night oldukça parlak, yüksek kontrastlı bir yapıda. Dawn’ ın birkaç ses ileri transpoze edilmiş hali de denilebilir. Kurumada ise oldukça parlak, kristalize, çok boyutlu bir amber akoru oluşuyor. Bu amber vanilik gül tatlılığında, biraz da animal ve hafif dumansı. Fazlaca anılan PoaL iskeleti de hemen burada yer alıyor. Üzerine anlatacak pek bir şey bulamasam da oldukça derinlikli ve keyifli olduğunu söyleyebilirim The Night’ ın.

The Night ne kadar köşesiz, detaylı, muazzam bir harmana sahip olsa da onu; zaten niş olan birkaç ana akım oluşumu, daha iyi içerik ile daha niş olarak sunup, kimden ne koparsak projesi olmaktan ileri götüremiyorum. Ne at nalı Oudh Infini kadar karakterli, ne de öykündüğü toprakların çocuğu Ajmal Mukhallat Shams kadar atmosferik. Ensar No: 1’ den falan bahsetmeyeceğim bile, ki zaten mevcut fiyatlandırması ve ortaya çıkan şey itibari ile öyle bir konumda ki The Night, bulunduğu segmentte sadece serisindeki diğer üyeler var. Arada bir koklamak için gerçekten güzel bir koku The Night, 3-5 ml bir dekant bence yeterli olacaktır, ama illa kullanacağım da derseniz bence 2-3 şişe PoaL ya da Rose d Arabie falan alabilirsiniz. Hatta 20 şişe Mukhallat Shams yanına birkaç ml misk alıp çılgın denemeler de yapabilirsiniz. Neyse fazla uzatmadan UzayExclusive’ e gelen şu teklif ile noktalıyorum yazımı:

57D564C3-D696-4708-93BF-03960B29BC2D.jpeg
 
Kilian Angel’s Share i denedim Boozy Gourmand parfümlere iyi bir örnek.Öncelikle şişesini çok beğendim.Lalique şişelerinden bile güzel.Kapak plastik,cam olsaymış daha güzel duracakmış.Parfüm bir konyak patlaması ile açılıyor Uzun süre baskın nota olarak kalıyor.Tarçın ve tonka fasulyesi eklenince parfüm tatlılaşıyor.Bu tatlılık notlarda olmasa da portakal hissiyatı veren narenciye notaları ile desteklenmiş ve bu parfüm cilde yaklaşıncaya kadar sürüyor.Tabanda ise tatlı bir vanilya ve sandal ağacı ile parfüm uzun süre kalıcığını sürdürüyor Yayılım çok iyi,kalıcılık benim cildimde 8 saati buldu.Günlük kullanıma uygun olsada bence özel gün ve gecelerde ve takım elbise ile kullanıma uygun.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

ero44

Aktif Üye
Kilian Angel’s Share i denedim Boozy Gourmand parfümlere iyi bir örnek.Öncelikle şişesini çok beğendim.Lalique şişelerinden bile güzel.Kapak plastik,cam olsaymış daha güzel duracakmış.Parfüm bir konyak patlaması ile açılıyor Uzun süre baskın nota olarak kalıyor.Tarçın ve tonka fasulyesi eklenince parfüm tatlılaşıyor.Bu tatlılık notlarda olmasa da portakal hissiyatı veren narenciye notaları ile desteklenmiş ve bu parfüm cilde yaklaşıncaya kadar sürüyor.Tabanda ise tatlı bir vanilya ve sandal ağacı ile parfüm uzun süre kalıcığını sürdürüyor Yayılım çok iyi,kalıcılık benim cildimde 8 saati buldu.Günlük kullanıma uygun olsada bence özel gün ve gecelerde ve takım elbise ile kullanıma uygun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

şişesini de inceledim şimdi gerçekten her anlamda 4 4lük bir iş çıkarmış gibi kilian bu parfümünde
 
Zoologist Bat 2020

Biraz nar, biraz üzüm, ananas, avokado, karpuz, şeftali. Egzotik, tropikal enteresan bir ballı meyve kokteyli ile patlıyor Bat. Meyve akoru içerisinde metalik, mineralli ozonlu bir akış da mevcut, ki bu akış meyveleri oldukça boyutlu bir hale getiriyor. Kısa süre sonra bu meyveler çürüyor, hatta atık hale geliyor; boozyli, maltlı bir forma bürünüyor. Bat, genel olarak bu taze-çürük yanarlı dönerli meyve tabağı dominasyonunda ilerlese de altlarda bir yerlerde çürüyen meyveler ile beslenen, Chypre Mousse benzeri güzel bir mantar yağlı toprak akoru da barındırıyor. Beklentim olan animallik ise; tam bileğimin çukurunda; atık meyveler ile aynı durumda, kurumuş minik bir hayvan dışkısı şeklinde Klasik Zoologist Miski olarak karşıma çıkıyor. Çok ürkütücü bir dışkı değil ama bu; kuruyalı biraz olmuş, pek ofansif bir tavrı yok bu yüzden, ama hafif derili keyifli bir nüans sağlıyor. Terenzi vb. markaların işlerindeki sinek ilacı, bulaşık teli benzeri sivri yapı burada da mevcut, sanırım Extrait formu kaynaklı bir yapı bu. Şimdilik tek ve kısa denememde Bat’ i tahıllı Dimes 7/24 ile Tuborg’ un IPA’ sı arasında bir yerlere bırakıyorum. Tekrar tekrar denemeye oldukça hevesli olduğumu da söylemek istiyorum. Prin’ in işlerini sevdik, sevmeye de devam ediyoruz.

 
Baldesarrini Ultimate

Kalın ağır cam şişe ve kapağını beğendim Kehribar rengi sıvı rengi ve sprayer güzel.Parfüm pembe biberin yoğun dokunuşları ile açılıyor.Buna bergamot ağırlıklı narenciye notaları katılıyor.Orta notlardaki beyaz çiçekleri hissedemedim.30 dakika sonra naif bir deri ortaya çıkıyor Parfümün en uzun ve en beğendiğim bölümü burası.Hafif tütsüye benzeyen amber ve topraksı paçuli ile son buluyor Kalıcılık ortalama 4 saat yayılımı orta derecede buldum.Ancak Geza Schoen’nin bu parfümü çoğu niş parfümden güzel


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
“Bütün gece süslü-bakımlı, zengin bir kadın ile seviştiğinizi, onun pahalı makyaj malzemelerinin kokularının üzerinize sindiğini hayal edin. Ertesi sabah şömine karşısına oturmuş bir fincan sıcak çikolata içiyorsunuz ve halen üstünüzde onun makyaj kokuları...”

Dior Homme Intense, Christian Dior

Modern zamanda suyu tersine akıtan parfümlerden Dior Homme’un Francois Demachy tarafından geliştirilip güçlendirilmiş versiyonu. En çarpıcı iris yorumlarından birine sahip olan DHİ, özgüven sahibi modern, kibar, metroseksüel bir erkeğin akşam ya da özel zamanlarının kokusu imajını veriyor.

Kokunun açılışındaki çiçeksi tonlar taşıyan lavanta, iris ile o kadar uyumlu, güzel birliktelik taşıyorlar ki tıpkı bu mor renkli çiçekleri toplayıp bir bukette birleştirip onlara karşıdan baktığınızda aldığınız uyumlu, soft kontrastlı görüntü gibi... Açılışının çok maskülen algılanmamasında bunun payı olsa gerek ama tabanı taşıdığı sedir gibi ağacımsı notalar ve vetiver ile altta maskülen bir çerçeve taşıyor.

Kalp bölümü ise pandoranın kutusu gibi ruhunun açığa çıktığı yer. Burası kokunun en pudralı bölümü; iris daha net bir şekilde ortada, beyefendilerin ceketlerinin ön cebinde görmeye alışık olduğumuz lavantanın yerinde artık iris çiçeği var… Uniseks kullanıma uygun olsa da bir erkeğin üzerinde bu koku, klişeden kaçarak çok farklı bir boyuta ulaşıyor.

Yalnız bu parfümde pek konuşulmayan ama en kilit notalardan biri ambret tohumunun altını çizmek gerek. Kokunun genel eşsiz kokusu ve aurasında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Miske yakın hafif ambersi kokusuyla parfümün çekiciliğini artırdığı, biraz verdiği ipeksi pudralık ile de kokunun pudralı dokusuna, hatta ruj-makyaj efektine katkı sağladığı söylenebilir. Ruj/makyaj efektini irisin tek başına yapabileceğini düşünmüyorum, bir akorun sonucu olsa gerek; ambret tohumu da sanırım makyaj malzemelerini kokulandırmada kullanılan bir koku notasıymış.

Sıcak çikolata konusuna gelirsek; evet, doğru koku DNA’sında altta biraz kakao havasını taşıyor ama burada benim içtiğim armut likörü. En yukarıda paylaştığım storytelling yorum, yıllaaar önce yabancı bir blogda karşılaştığım bir yorumdu. Koku imgesini anlatmada fena değil, akılda kalıcı, eğlenceli bir yorum! O yüzden paylaşmak istedim zaten ama bu yorum bir yandan da eski formülasyonlarında kakaonun daha baskın olduğunun ipucunu taşıdığını düşünüyorum. Ayrıca her yorum bir subjektiflik içerdiği için bugün de şu an birisi sıcak çikolata içiyor olabilir. Neden olmasın? Afiyet olsun.

Koku profilinde ayrıksı bir nota olarak konumlandırılmış armutu ben son bölümlerde çok daha fazla hissediyorum. Armutun bu kadar net ortaya çıkması beni ilk kullandığım zamanlarda çok şaşırtmış, biraz hayal kırıklığına uğratmış olsa da sonradan bu duruma biraz alıştım gibi. Armut likörü yapımında da kullanılan ambretin verdiği o çekici-lüks havanın armut notası ile buluşmasıyla bana “Evet, benim şu an içtiğim bir armut likörü” dedirtebiliyor.

Bu, o kadar akşam parfümü gibi geliyor ki bana, gündüz kullanınca gerçekten akşamdan kalma imajı verdiğini düşünüyorum. Akşam zamanlarına, akşam yemeklerine, bar ortamına, hafif karanlık, loş ışıklı ortama çok yakıştırıyorum. Hiç gündüz kullanmıyor muyum? Tabii ki kullanıyorum! Ama bence, DHİ ile bir keyif yapılacaksa ideali; lambaderler, abajurlar ya da mumlar yakılmalı ve Miles Davis’ten Au bar du Petit Bac çalmalı...

Ekli dosyayı görüntüle 3998

Bendeki batch Sedir kokuyor bol bol çok lezzetli vanilya ile Sandal odunu arası bir koku sedir kokusu. Eskiden parfümde sediri görünce jççam kokusu var demek derdimki saf yağı ile tanışınca iğne yapraklı çamlarla alakası olmadığını gördüm Sedir yağının.

Ambrette bamye tohumu.. o kadar bamye yedim kimi iri idi ve tohumlu ama tatlı tatlı o kokuyu alamadım haha 😄. Ben bu yağı almıştım sanırım. Veya alırım inşallah. Alıyoruz denemeden kenara koyuyorum maalesef şu an. İnşallah denerim diğer koku ve dekantları da hayırlısı ile :)

Teşekkürler yazınız için size de :):
 
Comme des Garcons Leaves Calamus

Pırasa, yeşil soğan, salatalık kabuğu ve çeşitli bitki sapları. Yeşil çay ve tabağı yanında bir parça siyah hatlı kuru kayısı. Pikselleri görünen, kalitesiz, gereksiz kalın, kanserojen pazar poşeti ya da hasır pazar çantası, hatta sebze tezgahının üzerini örten lekeli muşamba. Tabanda ise; kuru ama kaygan, talaşlı, kolalı Gucci Pour Homme (2003) derisi. Mini bir Gucci Pour Homme DNA sı taşıyan, halden hallice bir pazar kokusu Calamus. Benim için; Duchaufour’ un, Mechant Loup ile birlikte en sevimli kokularından, kısalarından. Elime dün geçmiş olmasına rağmen şimdiden 3 kez denedim. Ömrü sadece yarım saat kadar olmasa, This is not a blue bottle ile birlikte yazın hiç sıkılmadan kullanabileceğim bir koku da olabilirdi aslında. Gautier Serre, Quentin Dupieux, Bertrand Duchaufour. Cidden ayrı kafalar bunlar.

 

Pomak

Tanınan Üye
Zoologist rhinoceros

Bu marka nedense pek ilgimi çekmiyor, geçtiğimiz günlerde Amouage ın Epic'i ne benzer yorumlarını görünce rhinoceros aldım bir miktar, fakat epic ile benzerlik pek kuramadım açıkçası, epic'ten ziyade özellikle deri kullanımı ile tom ford oud wood intense'i anımsattı bana. Parfümün söylenildiği kadar da zorlayıcı bir tarafı yok derili, yeşilli kullanışlı bir aromatic fakat bu fiyatları verip şişeli alıp kullanmam.
 
Nishane nanshe
A mi diyim B mi diyim bilemedim
Bana öyle geliyor ki bu parfum hakkındaki goruslerim bir iki kez degisecek

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Unum But not Today

Ziftli, tozlu, tekinsiz Rien aldehitleri ve buruk, tatlı, kimyoni 1740 ölü derisi. Devamında; viskili, kömürleşmiş kuru kahve tozlarıyla yine 1740’ ın Baileys akoru ve belki biraz da paçulisi. Çok fazla değişim göstermiyor, misk yönü hafif tatlılaşarak gölgeli bir şekilde yayılımını sürdürüyor; buralar da biraz Vierges et Toreros tınılı sanki. İki tokatlı işi bir araya getirsek daha tokatlı bir şey ortaya çıkar gibi bir düşünce ile ortaya çıktığını düşünsem de yine de beğendiğimi, hatta arayacağımı söyleyebilirim. Bana gece yarısı Oranssi Pazuzu albümü dinletebildiğine göre vardır sanki bir olayı.

 

Pomak

Tanınan Üye
İnterlude 53

İnterlude'ten farkını göremedim sanki açılışı bir tık daha ferah, asıl merak edilen performans kısmı ise bana çok abartılı gelmedi mevcut sürümlerden iyi gibi fakat ilk versiyondan güçlü olduğunu sanmıyorum, akşam eve gidince mıknatıssız kapak ile performans kıyaslamasını yapacağım
 

Debussy

Moderator
Yönetici
Zoologist rhinoceros

Bu marka nedense pek ilgimi çekmiyor, geçtiğimiz günlerde Amouage ın Epic'i ne benzer yorumlarını görünce rhinoceros aldım bir miktar, fakat epic ile benzerlik pek kuramadım açıkçası, epic'ten ziyade özellikle deri kullanımı ile tom ford oud wood intense'i anımsattı bana. Parfümün söylenildiği kadar da zorlayıcı bir tarafı yok derili, yeşilli kullanışlı bir aromatic fakat bu fiyatları verip şişeli alıp kullanmam.
Denediğiniz 2020 versiyonu mu? 2020'de parfümör de formül de tamamen değişti çünkü.
 

Pomak

Tanınan Üye
İnterlude 53

İnterlude'ten farkını göremedim sanki açılışı bir tık daha ferah, asıl merak edilen performans kısmı ise bana çok abartılı gelmedi mevcut sürümlerden iyi gibi fakat ilk versiyondan güçlü olduğunu sanmıyorum, akşam eve gidince mıknatısız kapak ile performans kıyaslamasını yapacağım
Tamamen marketing işi, mıknatısızı geçtim bir kaç yıl önceden kalma umman üretim mıknatıslıdan farkı yok. Dün akşam saat 22:00 sularında bir bileğime mıknatısız kapak, bir bileğime 53, koluma da mıknatıslı umman üretim sıktım 12 saat sonra ilk versiyon çok az da olsa şuan hissediliyor 53 ve umman ikisi de şuan da yok. Yayılım olarak ta belki üçünü aynı anda sıktığım için sağlıklı kıyaslama yapmam mümkün değil ama yayılımda fark olduğunu düşünmüyorum. Özetle iki misli fiyat verip 53 almayın derim arkadaşlar yarı fiyatına umman üretim işinizi görür
 
Meşhur Alex 2 yi deneyebildik nihayet. 1 günlük deneme ile yorumlamak istemedim bu parfümü ama şunu söyleyebilirim ki parfum merakım sürecinde tenimde(kiyafetde denemedim) ennnnnnn uzun sure kalan parfüm oldu. 40 saat once üst bileğime sıktığım parfüm inanmasi zor ama duş almama rağmen hala yerinde duruyormuş. Muş dedim cunku farkinda değildim yatmak üzereyken bir koku aldim alex mi bu dedim cunku ihtimal vermiyordum bi kokladim evet o. Tuhaf olan şu ki kokuyu ben pek hissedemedim bu süreçte. Ya yayilimi iyi değil yada notalarinda burnuma ket vuran birşeyler vardi. 3. İhtimal yanılıyor olmak. Çünkü burnumuz her zaman ayni kapasite ile çalışmıyor

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Son düzenleme:

vagonlar

Moderator
Yönetici
Meşhur Alex 2 yi deneyebildik nihayet. 1 günlük deneme ile yorumlamak istemedim bu parfümü ama şunu söyleyebilirim ki parfum merakım sürecinde tenimde(kiyafetde denemedim) ennnnnnn uzun sure kalan parfüm oldu. 40 saat once üst bileğime sıktığım parfüm inanmasi zor ama duş almama rağmen hala yerinde duruyormuş. Muş dedim cunku farkinda değildim yatmak üzereyken bir koku aldim alex mi bu dedim cunku ihtimal vermiyordum bi kokladim evet o. Tuhaf olan şu ki kokuyu ben pek hissedemedim bu süreçte. Ya yayilimi iyi değil yada notalarinda burnuma ket vuran birşeyler vardi. 3. İhtimal yanılıyor olmak. Çünkü burnumuz her zaman ayni kapasite ile çalışmıyor

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yoruyor burnu bir süre sonra ama saatler geçse bile yanınıza biri geldiği an burası ağır parfüm kokuyor dedirtir.
 

Mehmet

Meşe Yosunu
Yoruyor burnu bir süre sonra ama saatler geçse bile yanınıza biri geldiği an burası ağır parfüm kokuyor dedirtir.
Aynen katılıyorum, bende de dekant var 3 fıs sıkıyorum of çok özlemişim diyorum 1-2 saat sonra artık burnumu yorması beni çok rahatsız etmeye başlıyor. Zaten genel anlamda tek düze bir parfüm bir de aşırı performanslı olunca sıkılıyorsun artık.
 
Serge Lutens Fumerie Turque

Sandallı vanilyalı zengin, neredeyse ele bulaşacak yoğunlukta bir bal akoru hatta bal absolute. Zeminde, bir parça misk ve ölmezotu da barındırdığını düşündüğüm, samansı kuru tütün ve Serge Lutens imzası tarçınlı, kimyonlu, tonkalı tatlı baharat kırıntıları ekseninde tozlu, aşınmış, isli, çiğ bir süet. Ve tümünü besleyen; bazen çikolatalı, genelde kireçli formda inanılmaz esnek ve bir o kadar da kaliteli bir paçuli.

Şerbetli bal akoru ile, üç şekerle ya da tatlandırıcı kapsüllerle şerbetlenmiş açık çaylara; samansı tütünü ile, günde en az bir paket tüketilen ucuz sigaralara ve ceplere dökülen tütün kalıntılarına; gövdeli sandallı vanilyası ile, mahale homojen şekilde dağılmış sigara dumanını tahliye etmeye yetmeyen rengi solmuş pervaneli avizelere, sararmış okey taşlarına ve ıstakalarına, köşeleri kırılmış aslara ve bacaklara; paçulisi ile, kireçli demliklere ve içinde kaynayan kireçli sulara, üzerinde sigara yanıkları bulunan yeşil masa örtülerine; süeti ile, kahvehanenin müdavimi yaşlı amcaların olmazsa olmazı; üzerlerine bol, yıkanmaktan aşınmış suni süet ceketlere dokunan; nargile, puro, pipo, sigara olmak üzere tüm tütünlerden referanslar taşıyan nefis bir kahvehane kokusu Fumerie Turque. Devamında: çakmak görevi gören; sıcak, ekşi oryantal amber ile ısınıyor ve yanan tütününden dökülen küller ile plastik bir kül tablasını dolduruyor. Yani, sararmış dişler, sararmış beyaz bıyıklara bir çay sigara sefası da denebilir. Nescafesini su bardağında sevenlere.

Sanırım hobinin sonuna geldim. Galiba “Hayatın boyu tek bir koku?” diye bir soru yöneltilse, düşünmeden Fumerie Turque’ nun adını verebilirim. Sınırsız Fumerie Turque teminatı sağlayabileceğim vakit, bu hobiyi bırakacağıma yemin edebilirim. Benim için tartışmasız; kokladığım en iyi bal, en iyi tütün, en iyi paçuli ve en iyi harman olduğunu rahatlıkla söylebilirim. Fumerie Turque’ yu yüzeysel olarak soluduğunuzda gayet tatlı, lezzetli bir tütün kokusu alıyorsunuz; güçlüce soluduğunuzda ise o tütün taneleri yanıyor ve küllere dönüşüyor. Özetle, ciğerleri dolduran bir sigaranın ucundaki ışığını ve yükselen dumanını anlık olarak simüle ediyor Fumerie Turque bizlere. Henüz deneyemedim, ama Borneo paçulisini hep buradaki gibi hayal etmiştim. Umarım öyledir de, Fumerie Turque ve Borneo yanına, LmF, Fougere Bengale gibi birkaç kumarinli tütün örneği daha yakalayıp, buralardan koşarak uzaklaşırım.

 
MDCİ- Le Barbier de Tanger
Hiç mandalina yerken gözünüze suyu kaçtımı ?
Hem yemeye devam edersin kokusunu ve tadını çıkartırsın hemde o acıyı hissedersin ya hani , parfüm ilk açılışı bana bu duyguyu anımsattı limon ve mandalina birlikteliği bu keskinliği sağlamıştır belkide, şimdi baktım fesleğende belki bunu yükseltebilir..
Lavanta var içerikte lavantanın canlı hali, pastel mat değil. Alttan biraz yeşil elma ve vetiver almakta mümkün.
Koku bana berber dükkanını anımsatmadı açıkcası , diğer ürün olan Invasion barbare daha yakın geliyordu o ambiyansa bu arada ilk denememde barbareyi beğenmediğimi düşünmüştüm yanıldım onunla birlikte bu barbierde bende artık özel biryere sahip.. ikiside başarılı benim gözümde..