Aracınız için yakıtı nereden alıyorsunuz?

Mehmet

Meşe Yosunu
#1
Son zamanlarda yakıt konusunda sorun yaşamaya başladım. Özellikle Opet ve Shell dışındaki istasyonlardan yakıt aldığımda gaz kesintileri yaşamaya başladım. Elimden geldiğince bunlar dışında benzinliğe girmemeye çalışıyorum. Eskiler hep der, nerede dolmuşçular çok ise oranın yakıtı daha güvenilirdir çünkü sirkülasyonu çoktur diye.

Sizin bu konuda takıntınız veya yaşadığınız olumlu/olumsuz deneyimleriniz var mı?
 
#2
Sadece Shell - ki rakiplerinden birinde 3,5 yıl çalışmışlığım vardır :) Opet'ten 1 kez almak zorunda kalmıştım, motor sesi ve gaz tepkisi değişmişti, bir daha asla...
 

Mehmet

Meşe Yosunu
#3
Sadece Shell - ki rakiplerinden birinde 3,5 yıl çalışmışlığım vardır :) Opet'ten 1 kez almak zorunda kalmıştım, motor sesi ve gaz tepkisi değişmişti, bir daha asla...
Opet i çok eleştiren var ama lpg ağırlıklı kullandığım için bir sıkıntısını görmedim. Bu arada en az opet kadar da shell kullanıyorum belki o pek rahatsız etmedi beni. :)
 

Vintage

Moderator
Yönetici
#4
kullandıklarımdan şöyle bir sıralama yapabilirim. shell>bp>total>opet>petrol ofisi. araba dizel bu arada
 

M-rah

Tanınan Üye
#8
bp total petrol ofisinden mümkün olduğunca almıyorum.
Genelde opeti tercih ediyorum. Bazende denk gelirse shell.
Opetin benzin ve mazotunda çekiş gücü daha iyi geliyor bana nedense.
 

YILKANT

Administrator
Yönetici
#12
Aracım benzinli yakınımda Total var. Oradan ya da sürekli kullandığım yol üzerinde shell var oralardan benzin alırım. Ama çok seçici olduğumu söyleyemem. Eskiden sürekli 97 oktan benzin kullanırdım. Heryerde bulunmuyor diye o takıntımdan da vazgeçtim.
 
#13
Dizel kategorisi için konuşacak olursak; Petrol Ofisi'nden aldığım V/Max Dizel yakıt beni her zaman memnun etmiştir. Opet ve Shell'den de farklı zamanlarda dizel yakıt aldım lakin, yakıtlarının ince olmasından dolayı aradığım performansı bir türlü bulamadım.
 
#14
Tasit tanıma sisteminden dolayı şirket aracina yaklasik 14 senedir shell den dizel yakit aliyorum. Bu süreçte Batı Anadolu nun bir çok şehrinden ve 100 den fazla farkli istasyondan yakıt aldım ama aralarında hicbir fark yoktu.
Hep aynı kalite