Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Abi herod daha çok tv nin alternatifi gibi. :)

Nargile daha gourmand yapıda onlara nazaran. Herod bana tatlı gelse de yine de severim kendisini.
PdM Herod'u ben de çok seviyorum. Portakalımsı koku alıyorum Herod'dan ve tatlılık, kısmen melonkolik bir şeyler. İlk 10'uma girer gerçi o kadar çok parfüm varki ilk on değil ilk 50 demek gerekebiliyor :D . Portakal çiçeğimsi bir portakal veya Portakal kabuğu :), veya ikisi birden :)
 
Son düzenleme:
PdM Herod'u ben de çok seviyorum. Portakalımsı koku alıyorum Herod'dan ve tatlılık, kısmen melonkolik bir şeyler. İlk 10'uma girer gerçi o kadar çok parfüm varki ilk on değil ilk 50 demek gerekebiliyor :D . Portakal çiçeğimsi bir portakal veya Portakal kabuğu :), veya ikisi birden :)
Hermes Hermesence Ambre Narguile kuvvetli bir tatlılık ama huzur verici. @blerox hocamdan ilk denemiştim, teşekkür ederim. İlk buluşmamızdı ve ben deneyimsiz olarak parfümleri getirmemiştim ama sonra bizim eve uğradım ve Vintage Kourosları falan indirmiştim ve bir arkadaş içi nde YSL Oud vintage. Sonraki b uluşmada arkadaşlar için iki, üç torba ile Avm'ye gelmiştim haha :D . Kapıdaki bayan görevli beni tanıyorrdu ve kibarca satmayacaksınız değil mi dedi, satmak için değil değil mi dedi :D. Hayır dedim arkadaşlar deneyecek dedim haha :D . Neler yoktu k, , koku saf notalarına kadar maşallah, Elhamdulillah :D . Ham civet bile vardı :D kıllı kıllı :D .

Tarçın rahatsız etmiyor ki kimi parfümde tarçın güzel olabilir. Keskin bir koku tarçın yağı ve dikkatli parfümör kullanımı gerektiriyor, kısmen keskin bir koku Tarçın ama bu parfümde sevdim. Benim sevmediğim koku notası ender çıkar zaten, yok gibi bir şey :D belki de yok sentetik kimi kokular hariç :D , parfümüne göre :D . Salepimsi kokuyor Ambre Narguile. Benzetmeleri yapılamıyor bence, pahalı olmalı kullanılan koku notaları. Ambre Narguile bambaşka bir boyut, huzur verici bir tatlılık maşallah :) .
 
Sabah Eau Sauvage sıkmıştım akşam üzeri dekantlarımı teslim aldım şuan onlarla birlikteyim.
Fm Musc Ravageur
Oj Black Gold
Oj Montabaco İntensivo
Pdm Nisean
İnitio Oud For Greatness
 
Son düzenleme:

Mehmet

Meşe Yosunu
Alex ve pikovaya dan sonra en beğendiğim xerjoff kesinlikle. Fars ı mı da çok özledim ama Alkhat sanırım farstan bir kaç boy daha önde. :)

1575354287094.png
 

YILKANT

Administrator
Yönetici
Bugün Hendley Amora kullandım. Tatlı meyveli güller reçine geçirgenliği ile amber ve misk kullanılarak çok hafif gölgeli bir karalığa alınıyor. Bende ambergris, miskle beraber çok belirgin oluyor.
 

Chypre

Meşe Yosunu
penhaligon's eau sans pareil...
fransız olsaydım isminin okunuşunu en çok sevdiğim parfüm olurdu...
bu cool markanın nefis sade ve papyonlu kapaklarıyla en asil şişelerine sahip olduğunu söylemek istiyorum...
pek bilinmeyen bu şişenin içinde 20 nin üzerinde nota var...
çiçeklerden tropik meyvelere odunsu notalardan baharatlara kadar...
nasıl mı kokuyor...
tatlı aldehitlerden ötürü sert eski hava var chanel no 5 tarzında ama o denli babaanne kokusu gibi değil güncel notalarla bu ortadan kaybolmuş erkeksi bir hava katmış sonra çiçekler oris ve tropikal meyveler devreye girince Fransa'da ki lux barber shop kokusuna bürünüyor...
ne çok eski ne de yeni bir koku...
 

vagonlar

Moderator
Yönetici
Profumum Roma Olibanum kullandım. Dümdüz reçine parfümü. Minik seviyede bir tütsülü havada var ama lastiğimsi reçine devralmış parfümü. Çok kullanışlı bulmadım.
 

Vintage

Tanınan Üye
bugün ilk kez kullandığım interlude hiç olumlu tepki almadı :) hiç yakışmamış diyenler mi istersiniz, parfümünü değiştir diyenleri mi, kokusunu yanık odun kokusuna benzetenler mi olmadı, pipo kokusuna benzetenler mi :) ilk defa bir tepki aldım o da olumsuz oldu :)