Myrurgia Amarande Vintage

c.akcetin

Meşe Yosunu
#1


Myrurgia Amarande Vintage

Parfüm 1984 yılında piyasaya sürülmüştür. Esans formülü The California Fragrance aittir. Myrurgia firması tarafında indie bu formül alınıp, aynı şekilde üretilmiştir. İncelemesini yaptığım parfüm ise 1988 üretimli.

Bu parfüm için aslında çok şey söylemek istiyorum. Çünkü gerçekten saklı kalmış bir İspanyol hazinesi.
Belli yerlerde bazı bilgiler olsada formülasyonun içindeki notalar tam olarak net değil. Buda benim çok hoşuma gidiyor çünkü kokladıkça burnumun tecrübesi ışığında notaları yorumlayabiliyorum.
Geçelim parfüme :) Gerçekten günümüz parfümlerini andıran ferahlıkta ve erkeksi bir yapıda başlıyoruz. Başlangıçta çok kaliteli bulduğum portakal çiçeği ve meyveli bir aromatik yapı çok modern ve keyifli. Bu keyifli giriş birazda Hermes D’Orange Verte gibi ama bu tabiki daha sert ve dolgun. Daha sonrasında parfüm biraz farklılaşıp taze çiçekler ile biraz feminen hale geliyor. Bu kısımda kaliteli ve taze gül ile sardunya işe yasemin çok net ve dengeli. Bu kısım ve baştaki erkeksi his uzun süre size eşlik ediyor. Dip notalarda ise eski parfümlerin genelinde rastladığım keyifli bir misk ve meşe yosunu birlikteli ile parfümü noktalıyoruz. Meşe yosunu sonlarda kullanılarak parfümü başta söylediğim gibi daha modern ve taze havada kalması sağlanmış.
Parfümün kalıcılığı ve yayılımı gerçekten çok başarılı olmuş.

Kalıcılık : 10-11 Saat
Yayılım : 4 Saat
Genel Puanım : 9/10

Cüneyt Akçetin
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

Debussy

Moderator
Yönetici
#2
Eline sağlık. Myrurgia köklü bir marka aslında, 1916 yılında kurulmuş. Eminim kayıtlara geçmemiş ilginç parfümleri vardır bunun gibi daha :).
 

c.akcetin

Meşe Yosunu
#3
Eline sağlık. Myrurgia köklü bir marka aslında, 1916 yılında kurulmuş. Eminim kayıtlara geçmemiş ilginç parfümleri vardır bunun gibi daha :).
Teşekkürler. Aslında yorumumda dediğim gibi araştırmalarıma göre asıl formül california frangrance a ait. Myrurgia firmayı satın alarak aynı formülü piyasaya kendi sürmüş. Yazılarda orijinal formülü bozmadığı söylensede ilk california frangrance ın çıkardığı versiyon ile karşılaştırmak gerek. Myrurgia ya geldiğimizde dediğinde haklısın bir ispanyol vintage sitesinde Myrurgia, Antonio Puig gibi çok eski firmaların bilmediğim kokularını gördüm.Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi