Satış başlıkları ile ilgili önemli hatırlatma

YILKANT

Administrator
Yönetici
#1
Merhaba arkadaşlar.

Forum kurallarımızda olmasına rağmen sıklıkla gözden kaçırılan bir kuralı hatırlatmak adına bazı açıklamaları yapmak gerektiğini düşündüğümüzden böyle bir başlık açmayı doğru bulduk.

http://www.meseyosunu.com/index.php?threads/satış-ve-takas-kuralları.31/

Bildiğiniz üzere satış başlıklarında listelemede adalet sağlamak amacı ile satış başlıklarına, başlığı da amacından çıkaran yersiz konuşmalar veya hayırlı olsun gibi dilek ve temennilerin yazılması ve taleplerin buradan yazılmasını önlemek adına satış başlıklarını ziyaret edenlerin yazı yazmasını engelleyen bir kural koymuştuk. Bu kuralımız halen geçerlidir. Satış başlıklarında pazarlık veya gereksiz yazışmalar konuyu kirletmekten başka birşeye yaramıyor. Satıştaki kokular hakkında bilgiler isteyerek konu dejenere ediliyor. Bu bağlamda her türlü istek, talep, dilek, öneri ve görüşlerinizi özel mesaj yoluyla ilan sahibine iletmenizi önemle rica ediyoruz.

İkinci bir konu ise ilan sahibinin bilgi güncellemesi veya satış ilanından sattığı veya kaldırdığı parfümlerin bilgisini vermesi de bir kota ile satış kurallarında belirtildiği üzere ancak haftada bir kez yapılabiliyor. Bu konunun özellikle gözden kaçtığını gözlemliyoruz. İlana sürekli güncellemeler yazarsak ilan yayınlanma tarihine göre diğer ilan sahiplerine haksızlık yapılacağı; yayınlanan ilanın başlıklar içindeki sıralamada alt sıralara sürükleneceği malumunuzdur. Bu nedenle ilan sahibi arkadaşlar bu tarz bilgilendirme mesajlarını haftada ancak bir kez yapmalılar. Bu konudaki ekstra yazışmaları gördüğümüzde siliyoruz. Ancak isteriz ki buna gerek kalmasın. Gözümüzden kaçan bazı şeyler olunca yanlış anlaşılmayı da birilerinin kayırılmış olduğu düşüncesinin oluşmasını da kesinlikle istemiyoruz.

Belli ölçülerde düzeni sağlamak amacıyla koymuş olduğumuz bu kurallara uyduğumuz taktirde forum içi ahengimiz bozulmadan ilerleyeceğimizi düşünüyor. Tüm arkadaşlarımıza saygılar ve sevgiler sunuyoruz.

Hepimize iyi forumlar.