Altıncı yıllık Sanat ve Koku Ödülleri, 2 Mayıs 2019'da Amsterdam'daki Oude Kerk'te gerçekleşecek ve üçüncü yıllık Koku Zirvesi iki gün sonra 4 Mayıs'ta Treehouse NDSM'de gerçekleşecek.
Bu ödül bir bakıma parfüm dünyasının Oscar’ı desek yerinde.
Finalistler, 25 Nisan günü saat 13: 00'te CET'de, Milano'daki Esxence parfüm sergisinde duyuruldu. Ödül, parfümör kategorisinde (scent creators) bağımsız, sanat(aynı zamanda pazarlanan) ve deneysel parfüm kategorilerinde veriliyor. Ödül dört parfüme, biri deneysel koku projesi ödülü ve diğer üç özel ödülle verilecek: El yapımı Parfüm için Aftel Ödülü, Koku Kültürüne Katkı ödülü ve Septimus Piesse Vizyon Ödülü. Her kazanan, parfümeri alanındaki başarılarından dolayı Altın Armut ödülünü alacak.
Sanatsal (Artisan) Parfüm Dalında Finalistler:
OSM Perfumes – 15 (Parfümör: Kyle Mott-Kannenberg) (ABD)
The Zoo - Carré Blanc (Parfümör: Christophe Laudamiel, Andrew Everett) (ABD)
St. Clair Scents - Gardener's Glove (Parfümör: Diane St. Clair) (ABD)
Hiram Green - Hyde (Parfümör: Hiram Green) (Hollanda)
April Aromatics - Irisistible(Parfümör: Tanja Bochnig) (Almanya)
Auphorie - L'Anima Della Rosa (Parfümör: Eugene Au Zhe You, Emrys Au Zhe Min) (Malezya)
NeZ ZeN - La Bibliothèque (Parfümör: Romain Pantoustier) (Belçika)
SP Parfums - Powder & Dust (Parfümör: Sven Pritzkoleit) (Almanya)
Gallagher Fragrances - Rosé All Daé (Parfümör: Daniel Gallagher) (ABD)
Jade Daisy Perfumes - Violeta (Parfümör: Stacey Lazzara) (Porto Riko)
Bağımsız (Independent) Parfüm Dalında Finalistler:
Sarah Baker Perfumes - Atlante (Parfümör: Sarah McCartney) (İngiltere)
Regime des Fleurs - Birds In Paradise (Parfümör: Pierre Negrin) (ABD)
American Perfumer - Colorado (Parfümör: Dawn Spencer Hurwitz) (ABD)
Cūrata - Dulceo (Parfümör: Beckie Sheloske) (Kanada)
Regime des Fleurs - Falls(Parfümör:
Mathieu Nardin) (ABD)
Senyokô - Migration de L’Arbre (Parfümör: Euan McCall) (Fransa)
BeauFort London - Rake & Ruin (Parfümör: Julie Dunkley) (İngiltere)
Jacques Fath Parfums - Red Shoes (Parfümör: Cecile Zarokian) (Fransa)
Ryan Richmond - Rich Mess (parfümör: Christophe Laudamiel) (ABD)
Mirum - Rubacuori (Parfümör: Dominique Moellhausen) (İtalya)
Sadakichi (Deneysel) Parfüm Dalındaki Finalistler
Diary of Smells - Glass Ceiling (Parfümör: Leandro Petit)
Tangible Scents: Composition of Rose in the Air (Parfümör: Maki Ueda)
Every Word Was Once an Animal (Parfümör: Carla Bengston)
Smell Forward (Parfümör: Andreas Wilhelm)
Veneno (Parfümör: Christian Carbonnel a.k.a. Chris Maurice)
Bu ödül bir bakıma parfüm dünyasının Oscar’ı desek yerinde.
Finalistler, 25 Nisan günü saat 13: 00'te CET'de, Milano'daki Esxence parfüm sergisinde duyuruldu. Ödül, parfümör kategorisinde (scent creators) bağımsız, sanat(aynı zamanda pazarlanan) ve deneysel parfüm kategorilerinde veriliyor. Ödül dört parfüme, biri deneysel koku projesi ödülü ve diğer üç özel ödülle verilecek: El yapımı Parfüm için Aftel Ödülü, Koku Kültürüne Katkı ödülü ve Septimus Piesse Vizyon Ödülü. Her kazanan, parfümeri alanındaki başarılarından dolayı Altın Armut ödülünü alacak.
Sanatsal (Artisan) Parfüm Dalında Finalistler:
OSM Perfumes – 15 (Parfümör: Kyle Mott-Kannenberg) (ABD)
The Zoo - Carré Blanc (Parfümör: Christophe Laudamiel, Andrew Everett) (ABD)
St. Clair Scents - Gardener's Glove (Parfümör: Diane St. Clair) (ABD)
Hiram Green - Hyde (Parfümör: Hiram Green) (Hollanda)
April Aromatics - Irisistible(Parfümör: Tanja Bochnig) (Almanya)
Auphorie - L'Anima Della Rosa (Parfümör: Eugene Au Zhe You, Emrys Au Zhe Min) (Malezya)
NeZ ZeN - La Bibliothèque (Parfümör: Romain Pantoustier) (Belçika)
SP Parfums - Powder & Dust (Parfümör: Sven Pritzkoleit) (Almanya)
Gallagher Fragrances - Rosé All Daé (Parfümör: Daniel Gallagher) (ABD)
Jade Daisy Perfumes - Violeta (Parfümör: Stacey Lazzara) (Porto Riko)
Bağımsız (Independent) Parfüm Dalında Finalistler:
Sarah Baker Perfumes - Atlante (Parfümör: Sarah McCartney) (İngiltere)
Regime des Fleurs - Birds In Paradise (Parfümör: Pierre Negrin) (ABD)
American Perfumer - Colorado (Parfümör: Dawn Spencer Hurwitz) (ABD)
Cūrata - Dulceo (Parfümör: Beckie Sheloske) (Kanada)
Regime des Fleurs - Falls(Parfümör:
Mathieu Nardin) (ABD)
Senyokô - Migration de L’Arbre (Parfümör: Euan McCall) (Fransa)
BeauFort London - Rake & Ruin (Parfümör: Julie Dunkley) (İngiltere)
Jacques Fath Parfums - Red Shoes (Parfümör: Cecile Zarokian) (Fransa)
Ryan Richmond - Rich Mess (parfümör: Christophe Laudamiel) (ABD)
Mirum - Rubacuori (Parfümör: Dominique Moellhausen) (İtalya)
Sadakichi (Deneysel) Parfüm Dalındaki Finalistler
Diary of Smells - Glass Ceiling (Parfümör: Leandro Petit)
Tangible Scents: Composition of Rose in the Air (Parfümör: Maki Ueda)
Every Word Was Once an Animal (Parfümör: Carla Bengston)
Smell Forward (Parfümör: Andreas Wilhelm)
Veneno (Parfümör: Christian Carbonnel a.k.a. Chris Maurice)