Bugün Hangi Parfümü Kullandım?

Caron l'anarchiste

İlk çıkan şişeden l'anarchiste kullandım bugün. Askerliği yapmış arkadaşlar iyi bilir sabah kahvaltılarında krom bardaktan çay verirlerdi bardak el yakar çayın tadı da sanki demir suyu içiyormuş gibi gelirdi, gerçi artık askerlikte kalmadı gidenlerde muhtemelen karton bardaktan içiyordur
:)Caron ile ne alakası var derseniz demir bardaktaki çayın, kokunun pek alışagelmedik açılışı tam da bu çay gibi kokuyor o sıcak demir bardağın içine bir kaç yaprak yeşil nane birazda tarçın atın alın size caron lanarchiste. Bu keskin metalik açılış çok sonra sandalın etkisiyle yumuşuyor aynı zamanda bu kısımda miskten gelen bir sabunsulukta var. Performans olarak biraz zayıf, keşke bir tık daha performanslı olsa imiş fakat özgün yapısıyla denemeye değer kokulardan diye düşünüyorum.
 
Pekji Untitled kullandım.
Ağır sanayi yağlarının bağrından kopup, kauçuk/lastik havayı bünyesine iyice sindirmiş kocaman bir duman bulutu ile açılış, ardından çevreden gelen "kablo mu yanmış burda" tepkileri. Bu şekil keskin bir başlangıcın, hafiflemiş dumansı akor eşliğinde karabiberli vanilyalı, derin ve kremsi yapıda çiçeklere dönüşümü. Ardından odunsu kapanış.
Nazarımda Pekji, diğer Türk markalarından çok başka yerde.
Yaşa Ömer İpekçi!